Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hay Day Oyunu İpuçları
#1
Hay Day, sevilen bir çiftlik oyunu arkadaşlar! İos ve Android cihazlar için mevcut ne yazık ki WindowsPhone’larda oynayamıyoruz. Mantığı gayet basit.. Çiftlik sahibi oluyorsunuz; ticaret yapıyorsunuz, meyve sebze yetiştir al-sat, ağaçlardan topla vs özetle gayet eğlenceli bir oyun. Sadece meyve-sebze-yumurta topla sadeliğinde değil elbet… Maden işletiyorsunuz, dondurma yapıyorsunuz özetle gayet eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir paylaşım alanı… Facebook üzerinden arkadaşlarınız bulabilir onlarla sanal gazete üzerinden ticaret de yapabilirsiniz. Kotalı internet kullanan arkadaşlar aman dikkat -oyun aşırı derecede bağımlılık yaratıyor.

Hay Day nasıl oynanır diye merak edenler için aklıma gelenleri madde madde özetlemek istedim. Umarım işinize yarar:

15. Level’da Hay Day için yardımınıza koşacak “Tom” isimli genç karaktere ekranınızın alt köşesinde rastlayabilirsiniz. Aradığınız nesneleri belli fiyat karşılığında size hemen getiriyor. Tabi sürekli değil.. Bir iki ücretsiz (sanırım üç gün ücretsiz çalışıyor) yardımdan sonra bunu ücretli yani elmas karşılığında yapabileceğini söyleyen bir pop-up ekranda beliriveriyor. Tahta – çivi vs arayanlar “depo genişletmek” için gerekli nesneleri edinebilir. Ufak tefek; yumurta, süt vs için kullanmanızı önermem.
Oyuna belli seviyeden sonra gemi siparişleri ekleniyor. Ekranınızın sağına bakarsanız bir nehir göreceksiniz. Ne ola ki bu diyenler için belirtmek istedim. Bu gemideki sandıkları, elinizdeki veya satın alacağınız ürünlerle geminin kalkış saatine kadar doldurmalısınız. Ürünler; toplanması – bulunması zor olanlardan seçilmiş ise gemi geldikten sonra hiç bir sandığı doldurmadan ve yardım için arkadaşlarınız çağırmadan – sağ alt köşedeki gemi simgesine tıklarsanız gemi direk geri gider. 12 saatiniz de zayi olmamış olur böylelikle…
Yine Hay Day oyununda; ekranın altında tıklanabilir bir posta kutusuna rastlayacaksınız arkadaşlar… Oyuncular malumunuz, satmak istedikleri ürün veya nesneleri pazara çıkarıyor ve bu materyaller de otomatik olarak bu gazetede yer alıyor… Gazete üzerinden almak istediğiniz ürünleri görebilirsiniz. Bol miktarda yumurta ve pastırma olan ilanları tıklamayın zira bunları elde etmek hiç de zor değil.. Oyuncular ilk hevesle bol miktarda yumurta topluyor ve bunları da satıyor. Çiftlik oyunu illa yumurta üretmek değildir… Unutmadan belirtelim, gazetedeki ilan sayfasında gördüğünüz ilk ürün (görsel) ilginizi çekmiyor bile olsa tıklayın – sonrasında oyuncunun pazarına gideceğiniz için işinize yarayacak nesneler bulabilirsiniz.
Vida-kalas-patlayıcı-kazık-tapu ve kürek bulunması zor materyaller olduğu için satmayın! Bulduğunuzda ise mutlaka alın. Çiftliğinizi geliştirmek için işinize yarayacaklar.. Yine unutmadan belirtelim. Arkadaşlarınızın ya da yabancıların çiftliklerinde ticaret sonrasında şöyle bir dolaşın. Kırmızı ve üstü kilitli bir sandık görebilirsiniz. Tıkladığınızda altın ya da elmas veya değerli kağıt kazanabilirsiniz.
Oyun esasında basit; tavuklardan yumurta, ineklerden keçilerden süt, domuzlardan pastırma alıyorsun. Koyunları kırpıp yünlerinden elbise vs yapıyorsunuz. Tabi bunların ticaretini de unutmamak lazım. Dikeceğiniz ağaçlardan ve çalılardan kakao, elma, böğürtlen ve kiraz da toplanabilir. Tarlalar da var elbet… Kuracağınız fırınlarda ekmek, turta ve pasta yapmanız mümkün. Bu arada yine atlamadan belirtelim, koca kırmızı evinizin önünde bir ilan tahtası göreceksiniz. Buradaki siparişleri toplayarak puan kazanabilirsiniz. Kedi-köpekler, süsler; besleyerek ve dikerek puan kazanabileceğiniz diğer malzemeler…
Oyunda hızlı level atlamak istiyorsanız gemi ve kamyon siparişlerine odaklanmanızı öneririm. Altın toplamak için ise cadde ilanlarına yoğunlaşmalısınız.
İleri seviyelerde açılacak; kuyumcu, reçel ve dondurma makinesi gibi materyaller pahalı olduğu için edinmek ne yazık ki zor oluyor arkadaşlar.. Eğer elinizde; bir kaç paragraf yukarıda saydığım değerli materyaller; bant, çivi-kalas, vida, patlayıcı vs varsa en yüksek fiyattan satın – sonrasında sandalınızı balık tutmak için onarabilir bu saydığım makineleri de alabilirsiniz. Böylelikle çok para toplayacağınız için hem arazinizi geliştirebilir – sonrasında tahta vs’leri toplayabilirsiniz.

Bu arada, ara sıra yine evinizi ziyaret edip; “sende şu var mı – şu fiyata bana satar mısın” diyen sanal kahramanlar olacak. Satmanızı tavsiye etmem zira az para teklif ediyorlar. Hepsini geri gönderebilirsiniz. Diğer oyunculardan ucuza alıp tekrar pahalıya satmak yine altın kazanmanın bir başka yolu.
(http://www.9og.org sitesinden alıntıdır)
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
©2016 - Aktifoyuncuforumu.com - Tüm hakları saklıdır.